Шкільний медіа-центр

17 Жовтня 2021

Як розповісти всім про свої успіхи і досягнення, поділитися планами на майбутнє або просто підняти настрій творчими здобутками? Саме таку соціально важливу роль сьогодні відіграють медіа-центри, де готується відео-контент для соціальних мереж та каналів.

Нині маленькі села – це не провінції великих міст, як було до реформи децентралізації, а вмотивовані, сильні, активні спільноти, в яких люди хочуть працювати, реалізовувати потенціал, зростати та розвивати свою громаду. Знайомтеся – село Гранітне Мирненської об’єднаної громади Волноваського району. Село розташоване неподалік міста Волноваха на Донеччині. Відмінною особливістю є те, що населений пункт розташований на правому березі річки Кальміус, яка зараз фактично є «лінією зіткнення» між підконтрольними та непідконтрольними уряду України територіями.

Завдяки грантовим коштам та ініціативності мешканців нині у Гранітному, а саме у місцевій школі, працює сучасний медіа-центр.

Партнерство. Історія дружби та співпраці школи у селі Гранітне та громадської організації «Істок» з м. Маріуполь давня та плідна. Одним із здобутків такого партнерства є сучасний шкільний медіа-центр та власний YouTube канал Granit TV. Поштовхом для облаштування медіа-центру у школі стала ізоляція – спочатку викликана загостренням ситуації на сході України, а потім вже карантинними обмеженнями, коли батьки не мали фізичного доступу до школи. Так у представників-активістів ГО «Істок» виникла ідея створення сучасного шкільного центру з виготовлення відео-контенту – відео-звітів, мініфільмів, роликів про навчання та творчість учнів та учениць у стінах школи. Уроки і висновки

Село Гранітне розташоване за п’ять кілометрів від «лінії зіткнення». Ізоляція та обстріли, які не припинялися протягом шести років, негативно впливають на ментальне та фізичне здоров’я населення. Тривалий час жителів села та дітей ізолювали інформаційно та фізично через відсутність транспорту, електроенергії та мобільного зв’язку. Створення відеоконтенту на соціально важливі теми (наприклад, психічне здоров’я, ризик мін, безпека дорожнього руху, здоровий спосіб життя, соціальні послуги в громаді, медіаграмотність тощо) зможе впливати на молодих людей набагато ефективніше, ніж лекції, бесіди чи листівки, а також зможе привернути увагу до проблем у співтоваристві влади та представників громад.

Ефект для громади. Проєкт було успішно реалізовано, наразі медіа-центр працює. Активну участь у створенні роликів беруть учні школи, керівництво закладу та вчителі.

У межах проєкту були придбані:● відеокамера Go Pro; ● цифровий фотоапарат; ● кільцева лампа для блогінгу; ● мікрофон; ● стабілізатор для відеозйомки; ● кольоровий принтер; ● ноутбук та роутер

Матеріал підготований у межах проєкту «Підсилення потенціалу ОГС у здійсненні аналізу, моніторингу та оцінки громадських ініціатив та поширення кращих практик», що реалізується ГО «Точка доступу» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.